http://pugemak.com.tr/wp-content/uploads/2020/04/Pugemak-Spreymatik-e1587996984207.png

Pugemak
Spreymatik


 

   

Pugemak-Spreymatik, geri dönüştürülebilir ambalaj atıklarının toplanması ve milli ekonomiye kazandırılmasını sağlayan bir akıllı geri dönüşüm otomatıdır. Otomata atılan atıklar karşılığında, kişilere ellerini anti bakteriyel sprey ile dezenfekte etmelerini sağlamaktadır. Bu sayede kişi ellerini güvenle temizleyebilmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarından sinema salonlarına kadar birçok noktada ulaşabileceğiniz Pugemak-Spreymatik ile ellerinizi kolayca temizleyebilirsiniz.

Geliştirdiğimiz Pugemak-Spreymatik  ile 4 sosyal amacı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

  1. Topluma geri dönüşümün önemini ve çevre bilincini anlatmak.
  2. Geri dönüştürülebilir ambalaj atıklarını milli ekonomiye kazandırmak.
  3. Hijyenin önemini anlatarak, sağlıklı nesillerin yetişmesini sağlamak.
  4. Toplumun daha hijyenik bir ortamda yaşam sürmesini sağlamak

Nasıl
Çalışır?

Capitalize on low hanging fruit to identify a ballpark value added activity to beta test. Override the digital divide with additional clickthroughs from DevOps. Nanotechnology immersion along the information highway will close the loop on focusing solely on the bottom line.

Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation diversity.

Pugemak-Spreymatik, içine atılan plastik, cam veya metal atıklar karşılığında kişilerin ellerini dezenfekte edebileceği anti bakteriyel sprey sağlamaktadır.
Kişiler bu dezenfekte ürünler sayesinde ellerini temizleyerek, günlük hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmektedir.
Elektrik Enerjisi ya da Güneş Enerjisi ile çalışmaktadır.
http://pugemak.com.tr/wp-content/uploads/2020/04/different-kinds-of-garbage-for-recycling-BR2DD5V-scaled-e1586260040715.jpg
http://pugemak.com.tr/wp-content/uploads/2020/04/recycle-symbol-H28L63G-scaled.jpg

Sıkça Sorulan
Sorular

Pugemak-Spreymatik'e hangi büyülükte atıklar atılabilir?

Maksimum kutu büyüklüğü, bir litrelik pet şişe boyutundadır.

Pugemak-Spreymatik en fazla kaç adet atık depolayabiliyor?

Atık deposu atığın büyüklüğüne göre değişkenlik göstererek 600-800 atık almaktadır.

Pugemak-Spreymatik çalışmıyor, ne yapabilirim?

Herhangi bir arıza veya çalışmama durumunda, cihaz üzerinde yazan telefon numaralarını arayarak ekiplerimizden destek isteyebilirsiniz.

Pugemak-Spreymatik’de toplanan atıklar ne yapılıyor, nasıl değerlendiriliyor?

Otomatlar bulundukları lokasyona bir marka sponsorluğunda ya da resmi kurum / belediyeler ile yapılan protokollere göre konumlandırılıyor. Yapılan anlaşmalarda üstlenici kurum belirleniyor. İlgili kurumun/belediyenin görevlendireceği personel ya da ekiplerimiz, belirli periyodlar ile otomat içinde biriken atıkları topluyor ve atık toplama merkezine teslim ediyor.

Pugemak-Spreymatik’in kontrol ve bakımlarını kim yapıyor?

Otomatların bakımlarını, yapılan anlaşmalar uyarınca üretici ve geliştirici firma olarak biz gerçekleştiriyoruz. Ancak otomatın kullanım hakkına sahip olan kurum/firmalar da belirttiğimiz talimatlar üzerine denetim ve bakımlarını gerçekleştirebilmektedir.

Pugemak-Spreymatik'in çalışması için gerekli enerji nasıl sağlanıyor?

Otomat, elektrik enerjisi ya da güneş enerjisi ile çalışmaktadır. Güneş enerjisi ile çalıştığında gerekli enerjiyi kendisi üretmektedir. Üzerinde kurulu sistem aracılığı ile güneş enerjisi üzerinden kendine enerji sağlamakta ve depolamaktadır. Gün içerisinde enerjisini toplayan otomat, havanın kararması ile bu biriktirdiği enerjiyi devreye almaktadır. Güneşin etkisini kaybettiği veya olmadığı zaman diliminde devreye giren öz enerjisi ile enerji tasarrufu sağlamakta ve ürünün kullanıcılarına/destekçilerine de tasarruflu bir çözüm sunmaktadır. Cihaz kapalı alanlarda ise elektrik enerjisi ile çalışmaktadır.

Teknik Özellikler

En 0,85 m. Boy 0,85 m. Yükseklik 1.85 m. dir

Atık olarak plastik şişe, cam şişe ve metal kutu atılabilir.

Otomatın kabini 1,5 mm. saçtan üretilip, fırın boya ile boyanmıştır.

Elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. (İsteğe bağlı olarak güneş enerjisi ile de çalışabilir)

Atık deposu atığın büyüklüğüne göre değişkenlik göstererek 600-800 atık almaktadır.

Maksimum atık kutu büyüklüğü bir buçuk litre pet şişe büyüklüğündedir.

Anti bakteriyel jel ya da sprey haznesi, minimum 25 kilograma kadar ürün almaktadır.

Her atık atıldığında bir eli dezenfekte edecek kadar jel vermektedir. (Jel miktarı isteğe bağlı olarak ayarlanabilmektedir)

Atık karşılığı sesli spot reklam yapabilmektedir. (İsteğe bağlı olarak her atıkta farklı bir spot reklam yapabilmektedir, bu sayı 10 ile sınırlıdır)

Ünitenin ön paneline yerleştirilen 24 inç (61 ekran) TV sayesinde her türlü sesli ve görüntülü reklam ve tanıtım yapılabilmektedir.

Alt bölümdeki 4 adet tekerlekle kolayca taşınabilmektedir.

Dış ortamlarda zemine 4 adet vida ile sabitlenmektedir.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Otomatın Yazılım
Özellikleri

Capitalize on low hanging fruit to identify a ballpark value added activity to beta test. Override the digital divide with additional clickthroughs from DevOps. Nanotechnology immersion along the information highway will close the loop on focusing solely on the bottom line.

Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation diversity.

Toplanan atık miktarı, kullanılan ve kalan sprey durumu ve atık deposunun doluluk durumu, akü doluluk oranı, ortam sıcaklığı, otomat kapısının açık olup olmadığı gibi verilere anlık erişim sağlanmaktadır. Bu bilgilerin olduğu panele kullanıcı adı ve şifre ile web sitemizden ya da mobil uygulamamız üzerinden erişilmektedir.
Bu bilgiler talep edilmesi halinde, şirketimiz tarafından rapor haline getirilmekte ve ilgili kuruma/kişiye iletilmektedir.
Otomatın kullanım alanı ve atık çeşitliğine göre makine üzerindeki atık giriş bölümleri vb. kısımlar ile ilgili özel dizayn ve düzenlemeler yapılabilmektedir. Aynı zamanda, isteğe göre otomatın üzerine kamera da yerleştirilebilmektedir.
İsteğe bağlı olarak farklı enerji çalışma şekillerinde (Elektrik, Güneş Enerjisi) üretimi yapılabilmektedir.
Mineral water and fizzy drinks bottles crushed and crumpled against white isolated background
http://pugemak.com.tr/wp-content/uploads/2020/06/pugemaklogo-disi.png
Hakkımızda

Pugemak, geri dönüşebilir atıkların (plastik ve cam şişeler, metal kutular) toplanmasına yardımcı olurken, atılan atıklar karşılığında kişilere ellerini anti bakteriyel jel ya da sprey ile dezenfekte etmelerini sağlayan bir otomattır.

PugemakGenel Merkez
Üniversite Mah. Civan Sok. No:1,
Allure Tower Zemin Kat
Avcılar / İstanbul
Bizi Takip EdinSosyal Medyada Pugemak